Prinși muncind fără forme legale la o investiție de la Avicola

0
153

Trei angajatori din județul Gorj au fost sancţionaţi, săptămâna trecută, de Inspectoratul Teritorial de Muncă (ITM) Gorj, cu amenzi în valoare totală de 140.000 de lei.

Sancțiunile au fost aplicate pentru folosirea în activitate a unor persoane fără forme legale de angajare. Mai exact, în urma controalelor efectuate, inspectorii de muncă au găsit șapte persoane prestând activitate ”la negru”.

Cinci dintre persoane efectuau lucrări de construcţii în municipiul Târgu Jiu, fiind folosite de o firmă care contractase o lucrare de construcții pentru societatea care a preluat Avicola.

Alte două persone prestau activitate pentru tot atâţia crescători de animale din comuna Scoarţa.

Articolul Original

Noul sistem de abonare prin email

Introdu adresa de email pentru a te abona la acesta pagina și vei primi notificări prin email când vor fi publicate articole noi.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.