Gheorghe Dină l-a descoperit pe Dumnezeu în închisoare. Bărbatul acuzat de crimă, viol și trafic de persoane, după dispariția Alexandrei Măceșanu și Luizei Melencu, și-a schimbat religia după gratii. Slujba de botez s-a ţinut în faţa unui public generos, alături de doi preoţi şi în acorduri de chitară.
Îmbrăcat complet în alb, bărbierit şi cumpătat la vorbă, “monstrul din Caracal” a primit taina botezului în incinta Penitenciarului de Maximă Siguranţă din Craiova. Alături de el, alţi şapte deţinuţi care şi-au redescoperit în închisoare credinţa în Dumnezeu.
”Am ajuns la decizia de mă boteza și de a recunoaște greșelile ce le-am făcut în viața mea. Sper că Dumnezeu o să mă ierte. I-am cerut ierterea lui Dumnezeu și persoanelor în fața cărora am greșit și îmi cer iertare și în fața dumnevoastră”.