22.1 C
Târgu Jiu
28 mai 2026 20:32:23
Acasă Actualitate Weber i-ar fi vrut pe Maioreanu și VIșan în CS-ul CEO

Weber i-ar fi vrut pe Maioreanu și VIșan în CS-ul CEO

0
124

Mihai Weber și-a exprimat, din nou, nemulțumirea privind schimbările operate, de la 1 iulie, în Consiliul de Supraveghere al Complexului Energetic Oltenia, vineri, într-o conferință de presă.

În ultimele zile, liderul PSD Gorj a tot afirmat că nu era momentul pentru schimbarea CS-ului și a sugerat că ar fi mâna ALDE. Activitatea consiliului oricum este blocată, după ce Oficiul Registrului Comerțului a amânat validarea mandatelor noilor membri, din cauză că unul dintre supraveghetori are fapte înscrise în cazierul fiscal.

Weber crede că în CS trebuie numiți oameni din ministere, care să poată facilita obținerea unor avize.

Din CS-ul CE Oltenia fac parte doi membri ALDE Gorj: Marius Dumitrașcu și Marius Mănescu. Mihai Weber a comentat că i s-ar fi părut corect să fie numiți și cei doi secretari de stat ai PSD, Andrei Maioreanu și Doru Vișan.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

error: Conținutul este protejat!!