17.8 C
Târgu Jiu
28 mai 2026 22:43:34
Acasă Politic Romanescu vrea să îngroape securea războiului cu Vâlceanu

Romanescu vrea să îngroape securea războiului cu Vâlceanu

0
167

Romanescu vrea să îngroape securea războiului cu Vâlceanu. ”Cred c-am învățat din trecutul nostru nu prea fericit și sper ca-n perioada următoare, să găsim o cale mult mai eficientă în relația dintre noi” spune primarul Târgu-Jiului, într-un interviu pentru Radio Infinit. Marcel Romanescu îi mulțumește liderului PNL Gorj pentru anunțul că va face demersuri la guvern ca să obțină finanțare pentru proiectul de reabilitare a Căii Eroilor.

În 2018, s-au certat pe candidatul la europarlamentare sau pe cazul Rotaru. În plus, Romanescu i-a adus diverse reproșuri lui Vâlceanu, legate de alegerile din 2016 dar de cele parțiale din 2017.

În decembrie, Romanescu afirma că PNL ar fi decis să-l susțină pe avocatul Gheorghe Pecingină, la Primăria Târgu-Jiu, în 2020. Acum, edilul are alt ton. Marcel Romanescu pare dispus să încheie războiul cu Dan Vâlceanu. Ba chiar spune că-și dorește ca PNL să devină primul partid în Târgu-Jiu și-n Gorj și îi mulțumește deputatului pentru că se implică în obținerea finanțării pentru Calea Eroilor.

Liberalii din tabăra Vâlceanu neagă orice conflict cu Marcel Romanescu. Vicepreședintele Gheorghe Grivei zice că scandalurile de anul trecut au fost de fapt divergențe de opinii.




Sursa aici

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

error: Conținutul este protejat!!