17.8 C
Târgu Jiu
28 mai 2026 21:55:53
Acasă Actualitate Reținut pentru că nu a respectat ordinul de protecție

Reținut pentru că nu a respectat ordinul de protecție

0
12

Polițiști din cadrul Postului de Poliție Bărbătești au fost sesizați de către o femeie de 72 de ani, din comuna Bărbătești, cu privire la faptul că fiul său de 45 de ani, din aceeași localitate, a venit la poarta locuinței sale și i-a adresat injurii.

Din verificările efectuate de polițiști a reieșit faptul că printr-o sentință civilă emisă de către Judecătoria Târgu Cărbunești la data de 15 mai, a fost instituit un ordin de protecție, prin care bărbatului i s-a impus ca pe o perioadă de trei luni să păstreze o distanță de 100 metri față de persoana vătămată și de locuința de domiciliu a acesteia.

În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracțiunii de nerespectarea ordinului de protecţie, iar în continuarea cercetărilor efectuate față de bărbat a fost luată măsura reținerii pentru 24 de ore, acesta fiind introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al IPJ Gorj.

Original Article

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

error: Conținutul este protejat!!