Remiză pentru Pandurii în meciul cu Luceafărul Oradea (FOTO)

0
148

Pandurii Târgu Jiu a remizat pe teren propriu în meciul din etapa a 33-a a ligii a doua cu Luceafărul Oradea, scor 0-0. Pandurii a dominat jocul dar nu a reușit să înscrie deși Andei Blejdea a avut numeroase ocazii de a marca.

Patrick Popescu a ratat o mare ocazie chiar în ultimele minute de joc, după ce Blejdea ratase în minutul 90 o altă mare ocazie a gazdelor. Cu Dodoi și Blejdea campioni ai ratărilor, Pandurii nu a reușit să ia decît un punct din acest meci important.

După meciurile disputate azi în Liga a doua, Pandurii se menține pe locul 14, cu 38 de puncte, având doar trei puncte peste primul loc retrogradabil ocupat de Energeticianul.

PANDURII TÂRGU JIU – LUCEAFĂRUL ORADEA 0-0
Stadion: Municipal – sintetic (Târgu Jiu – Gorj);
Arbitru: Adrian Illyeş (Ploieşti); Asistenţi: Andrei Alexandru Roman (Târgu Neamţ) şi Bianca Florea (Ploieşti)

Pandurii: Mih. Cotolan – Oiţă, D. Ciobanu, Rob. Bratu, Vasilescu – Brînzan (cpt.), Vodă – Tudoran, Dodoi, Blejdea – P. Popescu. Rezerve: Al. Costache – Dănescu, Dinu-Ivănescu, Du-Ho Kim, Nic. Cotolan, Trancă. Antrenor: Adrian Bogoi

Luceafărul: I. Rus – Ciul, Yabre, Oros (cpt.), Moihedja – C-tin. Roşu, Prejmerean, Preoteasa, Al. Dulca – Luduşan, G. Paraschiv. Rezerve: Moroz – Lu Yuefeng, Mitrică, Chiorean, Wanya, Bebey, Al. Băican. Antrenor: Cristian Lupuţ