Prima victorie acasă pentru Pandurii Tg-Jiu, pe teren sintetic

0
100

Pandurii Târgu Jiu a susținut sâmbătă de la orele 11:00, cel de-al doilea meci din acest sezon programat pe terenul propriu de la Târgu Jiu. Jocul cu CS Mioveni din etapa a 4-a a Ligii a 2-a a fost diputat pe terenul sintetic de la Târgu Jiu, teren situat în spatele Sălii Sporturilor, chiar lângă noul Stadion Municipal. Pandurii a învins echipa CS Mioveni cu scorul de 2-0 pentru gazde, golurile fiind marcate de Vodă în min. 49 şi Tudoran în min. 88.

La primul gol, în minutul 49, Alexandru Vodă a şutat de la 20 de metri puţin lateral stânga, plasat, în vinclu, mingea a lovit bara şi a intrat în poartă. Al doilea gol a venit în minutul 88, când George Tudoran a urcat cu mingea la picior, iar de la 18 metri, central, a trimis imparabil aproape de vinclu.

Pandurii Târgu Jiu şi CS Mioveni s-au mai întâlnit în acest an şi în perioada pregătirii de vară când au remizat, scor 0-0.

Pentru următorul meci, Pandurii se va prezenta la București, în cartierul Colentina, acolo unde va întâlni Geto-Dacica (Juventus), echipă clasată pe locul 15.