Pandurii, în inferioritate, a umilit-o pe Brăila

0
106

Pandurii Târgu Jiu a obţinut trei puncte importante în deplasarea de la Dacia Unirea Brăila. Jucătorii antrenaţi de Adrian Bogoi au făcut spectacol şi au învins cu 4-0, deşi au jucat în zece oameni, din a doua repriză, urcând astfel pe locul al treilea în clasament.

Adrian Bogoi, antrenorul formaţiei Pandurii Târgu Jiu, a vorbit despre victoria obţinută la Brăila, scor 4-0 cu Dacia Unirea, în cadrul etapei a şaptea a Ligii a 2-a. „Am ştiut că avem un început greu de campionat şi ne-am pregătit bine, pentru că toate echipele sunt bine puse la punct şi noi trebuie să concurăm cu aceşti adversari. Muncim, avem o echipă foarte tânără, dar jucătorii sunt conectaţi la antrenamente şi la meciuri. Sperăm să corectăm greşelile şi jocul nostru să fie din ce în ce mai bun”, a spus Bogoi la Sport FM. „Am avut un meci destul de dificil cu Brăila, chiar dacă am condus cu 1-0 la pauză. Nu am jucat prea bine în prima repriză, am jucat şi în zece oameni, dar în a doua repriză am acoperit mai bine spaţiile”, a declarat Adrian Bogoi, în cadrul emisiunii „Fotbal la matineu”.

DACIA UNIREA BRĂILA – PANDURII TÂRGU JIU 0-4
Stadion: Municipal (Brăila);
Arbitru: Eduard Ioniţă (Galaţi); Asistenţi: Cosmin Vătămanu şi Mihăiţă Necula (ambii din Bucureşti).
Dacia Unirea: R. Avram – Gab. Niţă, B. Hamza, Moroianu, Manu – Pleşa, Lu – Vitan, Liv. Gheorghe, Maxin – Bebey
Rezerve: Rob. Chirilă – Merville, Hîmpea, Van Den Driest, Ciucureanu, Sil. Crăciun, Le Metayer
Antrenor: Florentin Petre

Pandurii: Mih. Cotolan – D. Ciobanu, Konate, Brînzan (cpt.), Vasilescu, Tudoran, D. Pîrvulescu, Cenaj, Vodă, Nsiah, Raiciu
Rezerve: Sălăjan – Dănescu, Trancă, Măicăneanu, P. Popescu, Rob. Gheorghe, Blejdea
Antrenor: Adrian Bogoi

►Min 84 0-4 Daniel Pîrvulescu primeşte mingea în careu, la limita offsideului şi îl învinge pe Avram cu un şut din 8 metri în dreapta acestuia

►Min 75 Iese Tudoran şi intră Blejdea

►Min 66 Iese Bebey şi intră Silviu Crăciun

►Min 62 Iese Pleşa şi intră Ciucureanu

►Min 59 0-3 Daniel Pîrvulescu şutează de la 14 metri uşor lateral dreapta la colţul lung şi majorează scorul la proporţii de neprezentare, deşi gorjenii joacă în inferioritate

►Min 56 Iese Liviu Gheorghe şi intră Le Metayer

►Min 53 0-2 George Tudoran pătrunde în careu, e faultat de Lu şi tot el execută penalty-ul şi transformă în stânga portarului, la firul ierbii, razant cu bara

►Min 48 Nsiah este schimbat de Trancă

►Min 45+2 Maxin bate foarte bine lovitura liberă de la marginea careului, însă Cotolan se întinde şi respinge din vinclul din stânga sa

►Min 45+2 Alexandru Vodă face un fault la marginea propriului careului şi vede al doilea galben şi e eliminat

►Min 38 După o acţiune a brăilenilor, Pleşa şutează din 18 metri, însă mingea se duce razant cu bara din dreapta

►Min 36 Bebey, aflat la 6 metri central, şutează în bara din dreapta

►Min 17 0-1 Tudoran execută o lovitură liberă de la 20 de metri lateral dreapta, mingea e deviată de zid şi iese în corner. Acelaşi Tudoran bate din nou faza fixă la prima bară şi Denis Brînzan, nemarcat, reia cu capul din 6 metri la colţul lung

►Min 3 Bebey scapă singur cu portarul, îşi prelungeşte prea lung mingea la 11 metri şi Cotolan iese şi reţine

►Min 1 Manu pasează perfect în careu pentru Bebey, însă acesta se împiedică de minge în 4 metri şi ratează incredibil deschiderea scorului