Pandurii a condus la Deva dar nu s-a impus

0
15

Pandurii Târgu Jiu a reuşit să deschidă scorul în meciul disputat vineri la Deva cu ocupanta locului doi din serie dar a pierdut meciul. Scorul a fost 2-1 pentru gazde care au întors rezultatul iar meciul s-a încheiat cu doi jucători eliminaţi.

Pandurii Târgu Jiu este tot mai departe de locul doi, fiind acum la 13 puncte de CSM Deva după meciul direct din etapa a treia din play-off. Pentru gorjeni obiectivul de a se clasa pe locul doi la finalul celei de-a doua părţi a campionatului sunt tot mai reduse, mai ales având în vedere evoluţiile bune ale echipei din Deva.

În meciul cu CSM Deva din etapa a treia Pandurii au deschis scorul şi au condus cu 1-0 din minutul 18, atunci când golgheterul echipei din acest sezon, Bebeto Lupuleţ, a înscris cu un şut de la 16 metri. Gorjenii nu au putut însă să păstreze avantajul decât 22 de minute, pentru că din minutul 40 gazdele au egalat prin Avramovici, scorul la pauză fiind egal, 1-1. La puţin timp după reluarea jocului CSM Deva a preluat conducerea, scor 2-1, prin golul marcat de acelaşi Avramovici. Din minutul 70 cei de la Pandurii au avut un om mai puţin pe teren însă nu au mai putut egala, după ce Bebeto Lupuleţ a fost eliminat pentru două cartonaşe galbene. Cu cinci minute înainte de final s-a restabilit egalitatea între cele două echipe ca număr de jucători, fiind dictată o eliminare şi la gazde pentru un fault dur asupra lui Truşescu.