13.6 C
Târgu Jiu
29 mai 2026 00:18:44
Acasă Actualitate Optimiști înaintea EMF Masters Cup-Italia: ”Vrem să ne întoarcem cu o MEDALIE”

Optimiști înaintea EMF Masters Cup-Italia: ”Vrem să ne întoarcem cu o MEDALIE”

0
158

Fotbaliștii campioanei naționale la minifotbal “Old Boys” Peppy Dolce Vita sunt optimiști că pot face o figură frumoasă EMF Masters Cup (Champions League – Old Boys).

Echipa, formată și din jucători care au activat, în trecut, la Pandurii Târgu-Jiu va participa, în perioada 5-8 septembrie, la competiția organizată de Federația Europeană de Minifotbal (EMF) la Rimini, în Italia. Peppy Dolce Vita Old Boys Târgu-Jiu a fost premiată, în ultimele zile, de autoritățile județene și cele locale.

Romeo Rădoi, component al echipei, este convins că se va trece de faza grupelor la EMF Masters Cup.

Cătălin Trofin crede că formația de Old Boys are șanse să se claseze chiar pe podiumul competiției din Italia.

La fel de optimist este și Adrian Popescu. Jucătorul speră ca Peppy Dolce Vita să se întoarcă, la Gorj, cu cel puțin o medalie de la EMF Masters Cup din Italia.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

error: Conținutul este protejat!!