26.8 C
Târgu Jiu
24 iun. 2026 22:13:41
Acasă Headlines Mesaj emoționant al unei paciente din Gorj pentru medicii care i-au salvat...

Mesaj emoționant al unei paciente din Gorj pentru medicii care i-au salvat viața: „Veți rămâne în ruga și sufletul meu”

0
57

Un mesaj de o profundă recunoștință postat de Diana Elena Lipianu a adus în atenția publicului povestea unei lupte pentru viață și a oamenilor care au făcut posibilă întoarcerea sa acasă.

Femeia le-a mulțumit public doctorilor Eugen Lăcătușu și Claudiu Soare, precum și echipelor din secțiile ATI și Chirurgie ale Spitalului „Tudor Vladimirescu” din Târgu Jiu, cadre medicale pe care le numește adevărați eroi.

„Vă mulțumesc pentru că m-ați salvat, pentru că existați și pentru că nu încetați să fiți eroi”, a transmis aceasta într-un mesaj încărcat de emoție.

Diana vorbește despre profesionalismul, dedicarea și empatia medicilor și asistenților care i-au fost alături în cele mai dificile momente, mărturisind că aceștia vor rămâne pentru totdeauna în sufletul și rugăciunile sale.

„Veți rămâne în sufletul, memoria și ruga mea pentru tot ceea ce ați făcut pentru mine. Dumnezeu să vă binecuvânteze mereu!”, a scris femeia.

Într-o perioadă în care sistemul medical este adesea criticat, povestea Dianei readuce în prim-plan partea nevăzută a spitalelor: oamenii care luptă zilnic pentru viața pacienților, cu profesionalism, sacrificiu și empatie.

Mesajul său a devenit nu doar o declarație de recunoștință, ci și un omagiu adus tuturor cadrelor medicale care, departe de reflectoare, reușesc să redea speranța celor aflați în suferință.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

error: Conținutul este protejat!!