Lista completă a candidaților la funcțiile de primar în comunele din Gorj

0
21

Au rămas mai puțin de două săptămâni până la alegerile locale din 27 septembrie. Dacă zilele trecute v-am prezentat lista completă a candidaților la funcțiile de primar din localitățile urbane din Gorj, acum a venit rândul celor rurale.

Cei mai puțin candidați sunt în comuna Turburea, unde actualul primar PSD Ion Bîrcă are un singur contracandidat.

Sunt și multe localități cu trei sau patru candidați, cele cu peste șapte-opt fiind mai degrabă excepții. Nouă candidați sunt la Bîlteni, Drăgotești și Săcelu, ultimele două comune mici.

Candidați la primăriile de comune din Gorj, septembrie 2020

Albeni

Silviu Ionuț Stan (PNL) – primar în funcție

Silviu Copiluș (PSD)

Mursoi Nicolae (USR)

Vasile Popescu Ion Sorin (Pro România)

Iliuși Ilie-Marian (PMP)

Alimpești

Daniel Floarea (PNL) – primar în funcție

Victor Drăgulescu (PSD)

Nechit Avram (ALDE)

Aurel Păunescu (PMP)

Elena Mosor (Pro România)

Leonida Belgher (BUN)

Aninoasa

Ilie Petroi (PSD) – primar în funcție

Gheorghe Vîlceanu (PNL)

Marius Gheorghe Dimulescu (USR)

Arcani

Aristică Daniel Coiculescu (PNL) – primar în funcție

Laurențiu Aninoiu (PMP)

Claudiu Ionel Vijulan (PSD)

Baia de Fier

Dumitru Turbăceanu (PSD) – primar în funcție

Gheorghe Davițoiu-Leșu (PMP)

Laurențiu Gheorghe Vasilache (PNL)

Gheorghe Sorin Teodorescu (Pro România)

Ion Iulică Dobre (ALDE)

Ioana Rădescu (PLUS)

Bălănești

Ovidiu Pungan (PSD) – primar în funcție

Ion Ciora (PNL)

Gheorghe Boroiu (USR)

Ioan Belgiu (ALDE)

Dumitru Manolea (Pro România)

Constantin Andrița (PMP)

Bălești

Ungureanu Madalin-Ion (PSD) – primar în funcție

Horcea Daniel (PNL)

Stolojanu Cătălin-Ion (PER)

Feraru Alin (Pro România)

Popescu Andrei-Marius (PMP)

Papuc Nicușor Florin (USR)

Ceaușescu Constantin (ALDE)

Bărbătești

Adrian Mangu (PSD) – primar în funcție

Nicolae Poenaru (ALDE)

Ionuț Mădălin Păducel (PND)

Ion Radu (PMP)

Bengești Ciodadia

Victor Geogia (PSD) – primar în funcție

Florin Gabriel Groșanu (USR)

Ioan Mădălin Guță (PNL)

Ionel Mihăiță Drăcea (PMP)

Ovidiu Dănăcică (Pro România)

Ion Bocșeru (ALDE)

Aurel Catrina (PAD)

Berlești

Iulian Berlescu (PNL) – primar în funcție

Maria Dumitrașcu (PSD)

Matei Constantin (PMP)

Bâlteni

Vasile Vlăduleanu (PNL) – primar în funcție

Florentin Ciprian Măceșanu (USR)

Nicolae Orfescu (ADN)

Ciprian Mihai Brînză (PLUS)

Cristian Nicolae Carigoiu (Pro România)

Pompiliu Păunescu (PNL)

Viorel Doandeș (PMP)

Maria Daniela Coandă (PER)

Alexandru Braia (ALDE)

Bolboși

Bilea Gheorghe (PNL) – primar în funcție

Rotaru Viorel (PSD)

Calinu Emanoil (USR)

Doru Constantin Croitoru (ALDE)

Puiu Mihai Vladu (Pro România)

Daniel Gabriel Cilincă (PMP)

Liviu Bilea (PAD)

Grigore Vîlceanu (PER)

Borăscu

Constantin Țucu (PSD) – primar în funcție

Nicolae Cristinel Cercel (USR)

Vasile Alexe (Pro România)

Aurel Brebenaru (PMP)

Daniel Nicușor Marinca (PNL)

Brănești

Gheorghe Stoichițoiu (PSD) – primar în funcție

Năboiu Mihăiță (PNL)

Ioan Gheorghe Calotă (Pro România)

Ion Ciolacu (USR)

Aurel Mihăilă (PMP)

Bumbești Pițic

Nioaţă Michy (PSD) – primar în funcție

Irina Cojocaru (PNL)

Ion Pienaru (Pro România)

Claudiu Golu (USR)

Ion Jega (PMP)

Bustuchin

Ion Ciocea (Pro România) – primar în funcție

Gheorghe Stoenescu (PSD)

Iulius Claudiu Popa (USR)

Claudiu Cristian Scrădeanu (PMP)

Cornel Liviu Pătrulescu (PNL)

Câlnic

Dumitru Vulpe (PNL) – primar în funcție

Pupăzan Marius – Daniel (PSD)

Bogdan-Ilie Vulpe (PMP)

Vasile-Adrian Pinosanu (USR)

Căpreni

Emil Cătănoiu (PSD) – primar în funcție

Dumitru Adrian Băcilă-Mitrache (USR)

Florea Nicola (PNL)

Ștefan Cătănoiu (PMP)

Augustin Radu Bîrdăcel (ADN)

Ion Păiuși (Pro România)

Cătunele

Ţuilă Florinel (PSD) – primar în funcție

Constantin Boboescu (PMP)

Dan Viasu (PNL)

Dumitru Albici (ALDE)

Ion Cupa (P.Verde)

Marian-Cornel Chitimia (Pro România)

Nicusor Jianu (USR)

Vasile Bogdan (PRM)

Ciuperceni

Dumitru Tăloi (PNL) – primar în funcție

Pantelie Eleodor Popescu (Pro România)

Vitale Vasilache (PMP)

Matei Claudiu Dragotă (USR)

Nicolae Daniel Dobrescu (PSD)

Gheorghe Frățilă (ALDE)

Gheorghe Pătrașcu (PVerde)

Crasna

Aurel Vamvu (PSD) – primar în funcție

Ion Navlea (PNL)

Tiberiu Brânzan (PVerde)

Valerian Ciora (ADN)

Sorin Daniel Damian (Pro România)

Victor Dinu (PMP)

Eftenie Marian Niță (USR)

Constantin Handoreanu (ALDE)

Crușeț

Teodor Godeanu (PSD), viceprimar cu atribuții de primar

Gheorghe Popescu (PNL)

Dumitru Fariseu (PMP)

Evelin Sorin Obeanu (USR)

Constantin Liță (ALDE)

Ion Irinel Constantin (Pro România)

Dănciulești

Andronescu Ion (PSD) – primar în funcție

Eduard-Florin Fariseu (USR)

Ion Deaconu (ALDE)

Marius Dumitra-Badescu (PNL)

Marius-Gabriel Lupu (Pro România)

Vienel-Nicolae Guran-Mitrana (PMP)

Dănești

Emilian Rusu (PNL) – primar în funcție

Mădălin Constantin Paliță (Pro România)

Adrian Bădoiu (ALDE)

Marcel Bîzu (PSD)

Leonid Vasile Brehui (USR)

Drăgotești

Pasare Vili (PNL) – primar în funcție

Popescu Gheorghe (PMP)

Sbora Vasile (USR)

Terheci Ion Mihaita (Pro Romania)

Purece Lucian (PSD)

Pasarescu Alexandru (PRM)

Joita Nicusor (Partidul Alternativa Dreapta)

Lupulet Constantin (ADN)

Daescu Gheorghe Gabriel (PER)

Drăguțești

Dumitru Ion Popescu (PSD) – primar în funcție

Nicolae Cristi Crăc (PNL)

Vasile Moșoiu (Pro Romănia)

Gheorghe Butan (PMP)

Fărcășești

Constantin Drăgoescu (PNL) – primar în funcție

Ovidiu Priporeanu (Pro România)

Dănuț Spiridon Bălu (PSD)

Robert Antonică Belgiu (USR)

Eleodor Marius Trante (PMP)

Glogova

Gheorghe Alpredi (PSD) – primar în funcție

Cosmin Constantin Oprițescu (Pro România)

Nicolae Vrapcea (PNL)

Nicolae Fotescu (PMP)

Godinești

Cioată Vasile (PSD)

Sorin Covaciu (USR)

Coman Aurariu (PNL)

Costel Dorel Licărete (PMP)

Ionela Alina Poamă (Pro România)

Stelian Chermăneanu (ADN)

Hurezani

Mariana Bănicioiu (PMP)

Constantin Postelnicu (PSD)

Ion Mîndruț (PNL)

Constantin Veronel-Bărbuț (Pro România)

Mihai Cruceru (PAD – Partidul Alternativa Dreaptă)

Victor Gherasie (ALDE)

Ionești

Marian Tătaru (PNL) – primar în funcție

Sorin Lambu (PSD)

Sever Gherghina (Pro România)

Jupînești

Petre Gușiță (PSD) – primar în funcție

Ion Gîrniceanu (Pro România)

Eugen Alexandrescu (PNL)

Viorel Lincă (USR)

Ionel-Gabriel Cioenaru (PMP)

Lelești

Turcilă Laurenţiu (PSD) – primar în funcție

Nicolae Marian Giorgi (USR)

Constantin Silviu Popeangă (ADN)

Marius Nicolae Ecobici (Pro România)

Gheorghe Popescu (PMP)

Ion Giorgi (PNL)

Licurici

Vasile Măciucă (PNL)

Mircea Diaconescu (PSD)

Adrian Ciobanu (PMP)

Sorin Vîlceanu (USR)

Paul Tănăsoiu (ALDE)

Constantin Postelnicu (Pro România)

Logrești

Băluţă Ion (PSD) – primar în funcție

Adela-Elena Tana (Pro România)

Constantin Mitruta (USR)

Mihai Vochita (PNL)

Ștefan Stanca (PMP)

Mătăsari

Gheorghe Gașpăr (PSD) – primar în funcție

Dorin Ionescu (PNL)

Ion Buzărin (USR)

Ion Panduroaica (Pro România)

Gheorghe Turturea (PMP)

Aurică Popescu (ALDE)

Elena Cioclei (PPUsl)

Mușetești

Ion Cosmin Băban (PSD) – primar în funcție

Constantin Munteanu (PMP)

Andrei Lican (Pro România)

Titu Dumitru Roșu (PNL)

Teodor Vîlceanu – Buju (PER)

Daniel Lărgeanu (USR)

Negomir

Oiță Tudor (PSD) – primar în funcție

Gruescu Ionel Marius (PNL)

Brînzan Ion (Pro România)

Padeș

Serafim Antonie (PNL) – primar în funcție

Ion Pleșu (USR)

Cristian Elena (PMP)

Mihăiță Gabriel Troacă (PSD)

Ion Luca (ALDE)

Alin Corlan (Pro România)

Constantin Cratan (PPUsl)

Peștișani

Pigui Cosmin (PSD) – primar în funcție

Fuiorea Ilie (PNL)

Radulescu Cornel (PMP)

Mihai Alexandru Kilea (USR)

Cristinel Gheorghe Tăerel (Pro România)

Plopșoru

Grigorie Petre (PSD) – primar în funcție

Constantin Nicolescu (PMP)

Gabriel Codres (PRM)

Gabriel Nanu (PNL)

Grigore-Darie Cercelaru (Pro România)

Marinel Tudorascu (ALDE)

Nicolae Avram (USR)

Polovragi

Epure Gheorghe (PSD) – primar în funcție

Constantin Zavoianu (ALDE)

Cristian Calinescu (Pro România)

Marcel-Mircea Dumitrescu (PNL)

Prigoria

Iliescu Iuliana (PNL) – primar în funcție

Goata Lucian (PSD)

Ion Cosmin Năgară (USR)

Mihail Vintilă Gâciu (ADN)

Valeriu Cotojman (PMP), fost PNL

Cătălin Claudiu Bogdan (Pro România)

Gheorghe Gruianu (ALDE)

Florin Anuțoiu (indep.)

Roșia de Amaradia

Liviu Cotojman (PNL) – primar în funcție

Dajiu Ion (PSD)

Cotogea Nicolae (ALDE)

Peagu Cătălin (Pro România)

Drăgan Victor (ADN)

Deaconescu Dinel (PMP)

Dinei Petre (USR)

Runcu

Adi Grigore Cîmpeanu (PSD) – primar în funcție

Emil Bălăceanu (PNL)

Alin Daniel Toi (USR)

Paul Săvulescu (PMP)

Săcelu

Florin Dorin Jurebie (PSD) – primar în funcție

Gheorghe Dumitrelea (PNL)

Ion Liviu Iuțalîm (USR)

Ștefan Cherciu (ALDE)

Dumitru Almăjanu (PMP)

Gheorghe Păsărin (ADN)

Ștefan Drăniceanu (Pro România)

Mircea Hotoboc (PLUS)

Constantin Vamvu (PER)

Samarinești

Nicolae Ceușescu (PMP)

Ioana Beznilă (USR)

Iulian Giurgescu (PNL)

Gheorghe Narcis Bornăgel (PSD)

Georgel Alin Modoran (ALDE)

Săulești

Draghici Rucsanda Constantin (PSD) – primar în funcție

Avram Constantin (PMP)

Ciuchiatu Tudor (PNL)

Pîrvuțu Ionel (Pro România)

Vîlceanu Ștefan (USR)

Schela

Aristide Șerbănescu (PSD) – primar în funcție

Nicolae Lupulescu (USR)

Constantin Gabriel Deteșan (PNL)

Gheorghe Florian Ungureanu Hortopan (ADN)

Grigore Ion Bunget (Pro România)

Ion Sichitiu (ALDE)

Emilian Sanda (PMP)

Scoarța

Stamatoiu Ion Grigore (PSD) – primar în funcție

Aurelian Cotârlău (PNL)

Marius Valentin Bliduți (USR)

Pantelimon Neferoiu (Pro România)

Ion Cocheci (PMP)

Gheorghe Babalîc (ALDE)

Dumitru Marius Ciuclea (ADN)

Slivilești

Bucurescu Sorin (PSD) – primar în funcție

Constantin Loghin (PNL)

Diana Roibu (PER)

Lucian-Valentin Lambu (ADN)

Mihai Bunoiu (PMP)

Vasile Stoichitescu (Pro România)

Stănești

Ștefan Liviu Blideanu (PNL) – primar în funcție

Ion Nica (USR)

Cristinel Laurențiu Isdrugă (ALDE)

Răzvan Mihai Cormoși (ADN)

Constantin Bicheru (PSD)

Mihnea Cristinel Udroiu (PER)

Radu Cîrstoiu (PMP)

Cătălin Ștefan Popescu (PVerde)

Stejari

Robert Ionuț Păiuși (PSD) – primar în funcție

Nicolae Dan Bărbuț (PNL)

Nicolae Cilica (Pro România)

Dacian Cărăvan (ALDE)

Alexandru Ștefănoiu (PMP)

Sorin Balcanu (USR)

Elena Motorga (PRM)

Stoina

Buşe Ioana (PSD)

Doru Fota (PNL)

Ilie Tranca (PAD)

Laurentiu Anghel (PMP)

Nicolae Fota (Pro România)

Nicolae-Daniel Cojocaru (P.Verde)

Țânțăreni

Vasilescu Maria (PSD) – primar în funcție

Nicoleta Simona Ghibuși (Pro România)

Virgil Dănciulescu (PMP)

Robert Marian Ciutureanu (PNL)

Telești

Romulus Bîldea (PSD)

Cristian Nicolae Mischie (ADN)

Traian Vasile Coiculescu (USR)

Larisa Lavinia Rînculescu (PMP)

Constantin Drăghici (PNL)

Turburea

Bîrcă Ion (PSD) – primar în funcție

Mihai Enculescu (PNL)

Turcinești

Dumitru Modrea (PNL) – primar în funcție

Simionescu Romeo (PSD)

Grigore Craioveanu (ALDE)

Ion Popescu (Pro România)

Barbu Lupulescu (PAD)

Urdari

Mihai Calotă (PSD) – primar în funcție

Ilie Merișor (PNL)

Dumitru Hangiu (ADN)

Văgiulești

Constantin Pîrjol (PSD) – primar în funcție

Andreea Daniela Mișcodan (PMP)

Eugen Nedeloiu (PNL)

Vladimir

Ion Ianăși (PNL) – primar în funcție

Marius Florin Vijulan (PSD)

Ștefan Ciurea (USR)

Anghel Cocoroveanu (Pro România)

Doru Vlăduț (PMP)

Articolul Original

Lasă un răspuns