Iulian Popescu a demisionat!

0
108
iulian popescu pnl

Iulian Popescu, prefectul județului Gorj, și-a înaintat demisia din funcție, pentru a putea candida la Primăria Târgu Jiu din partea PNL. Menționăm că, conform legii, prefectul trebuie să demisioneze cu 50 de zile înainte de alegeri dacă dorește să candideze.

După ce demisia sa va fi luată în considerare în ședința de Guvern, se va numi un nou prefect pentru județul Gorj.

Candidatura lui Iulian Popescu la Primăria Târgu Jiu adaugă un alt aspect important în această ecuație. Dacă va fi ales în funcția de primar, acest lucru va afecta nu doar configurația politică a primăriei, ci și dinamica politică din județul Gorj în ansamblu.

Este important ca procesul de înlocuire a prefectului să fie gestionat în mod transparent și eficient pentru a asigura buna funcționare a administrației publice locale în perioada următoare.

Noul sistem de abonare prin email

Introdu adresa de email pentru a te abona la acesta pagina și vei primi notificări prin email când vor fi publicate articole noi.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.