Campanie de donații, sub formă de rechizite școlare, pentru copiii din Tg-Jiu

0
100

În această perioadă, părinții și elevii se pregătesc intens pentru noul an școlar, căutând cele necesare pentru a începe cursurile în cele mai bune condiții. Cu toate acestea, există copii care nu își permit să achiziționeze rechizitele esențiale pentru școală.

Pentru a veni în sprijinul acestor copii, Librăria Krafft, în colaborare cu Asociația pentru Familie și Educație ”Sfântul Stelian” din Târgu Jiu, a lansat campania ”Educația pentru toți”. Această inițiativă își propune să colecteze donații sub formă de rechizite școlare, astfel încât toți copiii să poată începe școala cu toate cele necesare.

”Fiecare creion sau stilou contează, pentru că, împreună cu dumneavoastră, putem trimite un copil la școală”, este mesajul pe care organizatorii îl transmit comunității.

Donațiile pot fi aduse la sediul Librăriei Krafft din Strada 1 Decembrie 1918, nr. 94, lângă Colegiul Național ”Spiru Haret” – Piața Mică. În semn de mulțumire, donatorii vor primi un body pentru bebeluși, în limita stocului disponibil. Organizatorii speră ca, prin mobilizarea comunității, să poată oferi o șansă egală la educație tuturor copiilor din Târgu Jiu și împrejurimi.

Noul sistem de abonare prin email

Introdu adresa de email pentru a te abona la acesta pagina și vei primi notificări prin email când vor fi publicate articole noi.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.