17.8 C
Târgu Jiu
28 mai 2026 21:19:11
Acasă Actualitate Sandokan s-a predat ”live”: ”Am venit să mă predau. Așa fac șmecherii”

Sandokan s-a predat ”live”: ”Am venit să mă predau. Așa fac șmecherii”

0
242
Sandokan

Sandokan, sau pe numele său real Marinică Bonculescu, s-a predat polițiștilor după ce Curtea de Apel Craiova a stabilit verdictul în dosarul în care acesta a fost condamnat pentru comiterea infracțiunii de tentativă de omor.

”Am venit să mă predau. Ca să nu mă mai dea băieții în urmărire, știți, că sunt acasă. Voiau să mă ia cu mascații. Băieți, vă doresc o zi bună! Așa fac șmecherii, se prezintă, ca să fie în ton cu legea! Vă pupăm. Ne întâlnim când ne-om vedea!”, a spus Sandokan înainte de a fi preluat de polițiști, într-o filmare postată de unul dintre însoțitorii săi, pe pagina de Facebook.

Marinică Bonculescu a fost condamnat, în aprilie anul trecut, de către Tribunalul Gorj, la 8 ani și 8 luni de închisoare pentru tentativă la omor calificat și tulburarea ordinii şi liniştii publice.

Fiul lui Sandokan, Marius Nișciuc, zis ”Mariusică”, a fost și el condamnat la 6 ani de închisoare și 11.950 lei amendă penală. Și unul din nepoții lui Sandokan, Răzvan Căldăraru, zis ”Greuceanu” , a primit o pedeapsă de 5 ani şi 2 luni. Cu toții au fost reținuți și, mai apoi arestați, în acest dosar, din octombrie 2016 până în iulie 2019.

Procurorii au stabilit că au fost implicați într-un scandal, în 2016, în cartierul Obreja. Totul s-a întâmplat la un chef unde, pe fondul unui conflict mai vechi, cei trei au intenţionat să se răzbune pe un rival şi pe celelalte persoane din anturajul acestuia, prezente la petrecere. S-au folosit pistoale, secure și alte arme, iar două persoane au fost rănite.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

error: Conținutul este protejat!!