Primarul Romanescu vrea ca sportivii și olimpicii Târgu-Jiului să fie mai bine mediatizați, inclusiv prin afișarea lor pe panourile publicitare din municipiu.
Luni după-amiază, consilierii locali au votat acordarea unor sume de bani către atleta Andreea Pîșcu și canotoarea Denisa Tîlvescu, 7.500 de lei respectiv 10.000 de lei.
Denisa a obținut, în acest an, două medalii continentale de aur la Campionatele Europene de seniori de la Glasgow, iar Andreea a avut rezultate deosebite la Campionatul Mondial de Alergare Montană din Polonia, contribuind decisiv la obținerea de către echipa României a medaliei de bronz.
Marcel Romanescu a propus mediatizarea celor două sportive pe timpii contractați de Primăria Târgu-Jiu, la televiziunile locale.
Sursa aici









