Unul cunoscut luptător de K1 a fost victima unui atac sângeros. Patru indivizi au fost arestați după ce sportivul a fost înjunghiat în plină stradă.
Patru personae au fost arestate, vineri, în baza unui mandat de arestare emis de Tribunalul Galați.
Așa cum reiese de pe portalul instanțelor de judecată, Eugen Sorin Onilă, Ion Guzu, Costică Șerban și Marius Constantin Onilă au primit mandate de arestare pentru 30 de zile sub acuzațiile de tentativă de omor, respectiv complicitate la tentativă de omor.
Cei patru au fost implicați într-un conflict sângeros care a avut loc pe Bulevardul Siderurgistilor, din municipiul Galați.
Victima lor, potrivit unor surse judiciare, este Adrian Florea, cunoscut luptător de K1.
Imagini în exclusivitate. Milionar, înmormântat în grabă. Moartea suspectă a unui personaj celebru
Exclusiv EVZ. Moartea suspectă a unui milionar celebru. Un legist aruncă bomba. Ce ascund autoritățile?
Sportivul a fost operat și se zbate între viață și moarte, în urma loviturilor de cuțit pe care le-a primit în zona gâtului.
Legat de acest caz, Inspctoratul de Poliție Județean (IPJ) Galați a transmis că la data de 19 august a.c., în jurul orei 23.15, Secția 3 Poliție a fost sesizată cu privire la faptul că, la Spitalul Județean Galați, a fost adusă o persoană de sex masculin, cu leziuni în zona gâtului.
Polițiștii au mers imediat la fața locului și au constatat că este vorba despre un bărbat, de 34 de ani, din municipiul Galați, care ar fi fost agresat de persoane necunoscute, în timp ce se afla pe Bulevardul Siderurgistilor, din localitate.
În urma activităților investigative, polițiștii Serviciului Investigatii Criminale au stabilit că, în seara de 19 august, aflandu-se pe strada mai sus menționată, acesta ar fi încercat să agreseze fizic un bărbat, în ajutorul caruia au intervenit mai multe persoane. Una dintre acestea, un bărbat, de 30 de ani, i-ar fi aplicat victimei o lovitură de cuțit un zonă gâtului.
Polițiștii au mai transmis că i-au identificat pe agresori.
Cel care l-a înjunghiat pe Adrian Florea și ceilalți trei bărbați, cu vârste cuprinse între 22 și 32 de ani, au fost depistați pe raza localității Cuza Vodă, din județul Brăila.
„Întrucât, în urma examinării medico-legale, s-a stabilit că victimei i-a fost pusă în primejdie viața, încadrarea juridică a faptei a fost schimbată din lovire sau alte violențe în tentativă de omor”, au eexplicat oamenii legii.
Cei patru bărbați, cercetați pentru tentativă de omor, respectiv complicitate la tentativă de omor, au fost reținuți de Parchetul de pe lângă Tribunalul Galați, pentru 24 de ore.
Ulteerior, instanța a decis arestarea lor pentru 30 de zile.









