17.8 C
Târgu Jiu
28 mai 2026 23:33:32
Acasă Actualitate COVID la Primăria Peștișani, salariată pozitivă! Angajați ai UAT-ului, în izolare

COVID la Primăria Peștișani, salariată pozitivă! Angajați ai UAT-ului, în izolare

0
95

Inspectorii DSP au fost chemați la Primăria Peștișani, după ce o angajată de la Financiar a fost confirmată cu coronavirus. Cei de la DSP au anunțat, telefonic, mai mulți angajați ai primăriei să nu mai revină de luni la muncă până nu le fac teste pentru COVID. Sunt afectați, în special ,salariații de la Contabilitate și Financiar care ar fi intrat în contact direct cu angajata bolnavă.

În primărie se discută ar mai fi o salariată bolnavă dar și alți funcționari afectații. Unii spun că virusul și-ar fi simțit deja prezența în rândul cetățenilor care au trecut prin primărie în ultimele zile.

Cert este că, oficial, instituția publică nu a avut nicio reacție la faptul că pe rețelele de socializare au apărut informații potrivit cărora sunt salariați din primărie bolnavi de COVID 19. Edilul era acuzat chiar că vrea să mușamalizeze cazul, pentru că poate fi la rândul său izolat.

Tag-uricovid-19 la peștișani featuredOriginal Article

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

error: Conținutul este protejat!!